چاپ        ارسال به دوست

تقدیر از مقام آوران خانواده بزرگ پتروشیمی فارابی در مسابقات جهانی

از مقام آوران خانواده بزرگ پتروشیمی فارابی در مسابقات جهانی ریاضیات آسان کشور هندوستان با حضور مدیریت محترم عامل، نماینده مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان بندرماهشهر و جمعی از مسئولین شهری و اولیا و مربیان دانش آموزان تجلیل بعمل آمد.

محمد پارسا از فرزندان مجموعه پتروشیمی فارابی که با کسب رتبه یک کشوری در مسابقات ریاضی که موفق به راهیابی به مسابقات ریاضیات آسان به میزبانی هندوستان (دهلی) شده بود، رتبه ۳ جهانی را در این مسابقات کسب کرد. همچنین مبینا عزتی دانش آموز مقطع دهم شهرستان بندرماهشهر از مجموعه پتروشیمی فارابی بعد از موفقیت در مسابقات کشوری ریاضیات، موفق شد رتبه چهارم جهانی ریاضیات آسان ۲۰۱۷ را از آن خود کند.

سقایی مدیرعامل پتروشیمی فارابی در این مراسم گفت: یکی از وظایف صنعت در بعد مسئولیت های اجتماعی حمایت از خانواده ها و آیندگان کشور است، خوشحالیم که امروز شاهد افتخار آفرینی فرزندان خود در دنیا هستیم و قطعا این مسئولیت ما را سنگین ‌تر از قبل می‌کند.

نماینده مردم شهرستان های بندرماهشهر، هندیجان، امیدیه و بندرامام در مجلس شورای اسلامی با تبریک موفقیت دانش آموزان ماهشهری در مسابقات جهانی ریاضی اظهار کرد: با توجه به اینکه امروز، عصر دانایی و دانش محوری است، افتخارآفرینی دانش آموزان حوزه انتخابیه بیش از پیش بر انگیزه ما برای خدمت گذاری برای این قشر با اهمیت جامعه افزود.
وی خاطرنشان کرد: تمامی مسوولان و خانواده ها باید برای ارتقای استعدادهای انسانی همت ویژه ای داشته باشند، چرا که توسعه و پیشرفت هر جامعه ای مرهون وجود استعدادهای انسانی آن جامعه است. از این رو در این صورت می توان رونق و رشد کشور را در تمامی عرصه ها احساس کرد.

مسابقات جهانی ریاضیات آسان سال ۲۰۱۷ با حضور بیش از ۷۰۰ دانش آموز از کشورهای اروپایی، افریقایی و آسیایی از جمله انگلستان، دانمارک، هند، الجزایر و… در تاریخ سوم دسامبر (۱۲ آذر) در شهر دهلی نو برگزار شد و تیم ۱۱ نفره اعزامی از دانش آموزان ایرانی که شامل نفرات برتر مسابقات کشوری امسال بودند، با حمایت بانک گردشگری و با عاملیت موسسه تتا به این مسابقات اعزام و موفق به کسب یک مدال طلا توسط آتنا جعفری، دو مدال نقره توسط محمد متین انصاری و سهند مرادی و دو مدال برنز توسط محمد پارسا و غزاله اسکندری شدند.
این رقابتها هر سال با حضور دانش آموزان منتخب از پایه تحصیلی پنجم ابتدایی تا یازدهم متوسطه در کشور هند برگزار می شود.
گفتنی است، ریاضیات آسان متدی مهارتی و پیشرفته برای افزایش سرعت محاسبات ریاضی در چهار عمل اصلی به علاوه توان و جذر است که سبب افزایش تمرکز و خلاقیت ذهن، بهبود سطح هوشیاری و فعالیت مغز و از همه مهمتر بالا رفتن اعتماد به نفس می گردد. در سالهای اخیر تعداد رو به رشدی از موسسات آموزشی و مدارس ممتاز در جهان به آموزش این رشته مهارتی پرداخته اند.


٠٨:٤٠ - شنبه ٢ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨    /    تعداد نمایش : ١٣٩٤