چاپ        ارسال به دوست

جلسه عمومی مدیریت محترم مجتمع با کارکنان + مشروح

جناب آقای مهندس حیدر نژاد مدیریت محترم مجتمع پتروشیمی فارابی وضعیت کنونی و آنچه که در مجمع فوق العاده گذشت را برای کارکنان تشریح کرد.

:red_ciمهندس حیدرنژاد مدیریت محترم مجتمع در جمع کارکنان عنوان کرد: به دلیل مشغله دکتر سقایی مدیرعامل محترم، ایشان این وظیفه را به ما سپردند تا گزارش مختصری از جلسه فوق العاده مجمع خدمت عزیزان ارائه شود.
:small_red_triangle: همانگونه که مطلعید دستور جلسه فوق العاده خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ بود. پتروشیمی فارابی متاسفانه چندسالی است دست به گریبان این مشکل است. یکی از مشکلاتی که در صنعت وجود دارد؛ گاها مدیران ما طرح موضوع ورشکستگی را مخفی می کنند و سعی می کنند با راهکارهای کوتاه مدت امورات را پیش ببرند.
:small_blue_diamond: اواخر سال ۹۴ برای نخستین بار سهامداران عنوان کردند دیگر پتروشیمی فارابی امکان ادامه فعالیت را نخواهد داشت‌‌. اما این موضوع صورتجلسه نشد.
:small_blue_diamond: از سال ۹۴ و با حضور تیم جدید مدیریتی این موضوع به جد مطرح شد.
:small_red_triangle_down: در پایان سال ۹۵ با تعدیل مثبتی که صورت گرفت نشان دادیم می شود با همدلی و تلاش شرایط را بهتر کرد.
:small_orange_diamond: حاصل زحمات شما کارکنان برگ برنده ای بود در دست مدیریت؛ نشان دادیم پتروشیمی فارابی به انتهای راه نرسیده و تنها نیازمند حمایت است.
:small_orange_diamond: از ابتدای کار که تیم مدیریت جدید به فارابی آمد، طرح توسعه را اولویت خود اعلام کرد. باتوجه به عدم همکاری سهامداران در بازه ای از زمان [از سال ۹۵] تنها ماندیم. بدون اجازه سهامداران عمده هم‌نمیتوانستیم تصمیمی برای آینده شرکت بگیریم‌. هر دو سهامدار پاپس کشیدند و تنها ماندیم.
:small_red_triangle_down: قطعا با تلاش های مستمر و رایزنی های مدیرعامل امروز به اینجا رسیدیم و این راه را طی کردیم‌. قطعا طی این مسیر ساده نبوده است.
:small_blue_diamond: طی مدت پیش از مجمع فوق العاده، ۵ عضو کمیسیون انرژی مجلس، از مهمترین کمیسیون ها به قضیه فارابی ورود کردند و رسما با رسانه ها گفتگو کردند و بر خروج فارابی از این وضعیت تاکید کردند. تاکید نمایندگان بر استمرار تولید بود‌ که جا دارد از نمایندگانی که کنار ما آمدند هم تشکر کنیم‌. قطعا پای کار آمدن مجلس ساده نبود و شبانه روزی تلاش شده است.
:small_red_triangle: با پافشاری های دکتر سقایی مدت زمان درخواستی تنفس یکی از سهامداران به دو هفته کاهش یافت.
:small_red_triangle_down: بر اساس شواهد؛ آنچه که نگرانی داشتیم دیگر اتفاق نخواهد افتاد و نظر سهامداران هم بر توسعه این مجموعه صنعتی است. اکنون باید در خصوص جزییات گفتگو شود.
:small_blue_diamond: طی دو هفته باقی مانده گفتگوها ادامه خواهد یافت. ان شاءالله طی دوهفته آتی بهترین تصمیمات اتخاذ خواهد شد.
:white_check_mark: برای دلگرمی بیشتر مدیریت وظیفه داریم با همدلی بیشتر حمایت کنیم.
:small_blue_diamond: برخی عامدانه به دنبال ایجاد تنش و نگرانی در مجموعه و بیرون مجموعه اند، عده ای به دنبال دلسرد کردن مجموعه اند‌.
:globe_with_meridians: این جلسه [مجمع فوق العاده] برای اولین بار در هلدینگ تاپیکو انجام شد.
:chart: این اقدامات به عنوان یادگاری ارزشمند خواهد ماند و در تاریخ ثبت خواهد شد. شرکتی که به سوی افول میرفت بار دیگر احیا خواهد شد و به روزهای اوج بر خواهد گشت. ان شاءالله همه ما دخیل باشیم در این کار بزرگ. ما راه سختی را رفته ایم و اکنون به هدف نزدیک شده ایم. با تصویب طرح توسعه وظیفه همه ما دوچندان خواهد شد.
:diamond_shape_with_a_dot_inside: از همین الان کفش ها و کمربند ها را‌ محکم کنیم و آماده توسعه باشیم‌ و در راه تولید و توسعه گام برداریم.


١٥:٣٧ - دوشنبه ١ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٨٧    /    تعداد نمایش : ١٤٩٢