چاپ        ارسال به دوست

آغاز پروژه‌ی احداث واحد بازیافت پساب PA و تولید محصول اسید فوماریک

در راستای افزایش سهم علم و فناوری در اقتصاد ملی و افزایش توان تولیدی و همچنین پیرو سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری پروژه احداث واحد بازیافت پساب PA و تولید محصول اسید فوماریک در پتروشیمی فارابی با همکاری اساتید دانشگاهی بومی منطقه ماهشهر آغاز گردید.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی فارابی امروز سه‌شنبه مورخ 95/6/9 پروژه تولید محصول از پساب شرکت پتروشیمی فارابی طی مراسمی با حضور مسئولین و مدیران ارشد استانی و کشوری کلنگ خورد.

در این مراسم که با حضور امام‌جمعه محترم شهرستان ماهشهر، مدیرعامل محترم تاپیکو، مدیرکل محترم محیط‌ زیست استان، مدیریت محترم عامل منطقه ویژه اقتصادی، فرماندار و نماینده دادستان برگزار گردید، آقای مهندس سقائی مدیرعامل پتروشیمی فارابی اجرای این پروژه را هم از حیث توقف آلایندگی محیط‌ زیست توسط پتروشیمی فارابی و هم به لحاظ درآمدزایی حائز اهمیت فوق‌العاده‌ای برشمردند.

شایان‌ذکر است راه‌اندازی پروژه فوق علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور، صرفه‌جویی ریالی سالیانه قابل‌ملاحظه‌ای از لحاظ عدم پرداخت جرائم ریالی زیست‌محیطی نصیب فارابی خواهد نمود، همچنین صرفه ریالی فروش محصول اسید فوماریک نیز برای فارابی بسیار چشمگیر خواهد بود.

برای مشاهده تصاویر، به این لینک مراجعه فرمایید.


١٧:٥٢ - سه شنبه ٩ شهريور ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٩٦٦