چاپ        ارسال به دوست

خبرهای خوش مدیرعامل به کارکنان؛ از افزایش حق بدی آب و هوا تا تبدیل وضعیت کارکنان و شکستن رکورد تولید و استخدام فرزندان کارکنان و بومی ها

نشست صمیمانه مدیرعامل و کارکنان پتروشیمی فارابی ظهر روز سه شنبه 28 دیماه 1395 در محل رستوران این شرکت برگزار شد.

در این نشست صمیمانه مدیریت محترم عامل پتروشیمی فارابی خبرهای خوشی را به کارکنان این شرکت داد که موجب شد بارها صحبت های مهندس سقایی با صدای کف زدن کارکنان متوقف شود.

** افزایش حق بدی آب و هوا تا سقف مشخص

مهندس سقایی در این نشست صمیمانه بیان داشتند: از روز نخست تصمیم گرفتیم مشکلات را با کمک یکدیگر حل نمائیم و در این راه همگام با یکدیگر حرکت کنیم.

ایشان افزودند: در ابتدای حضورمان در پتروشیمی فارابی نخستین موضوعی که مواجه شدیم عدم پرداخت حق بدی آب و هوا به صورت یکسان به کارکنان بود که در  نخستین گام از همین ماه بر اساس قوانین منطقه ویژه اقتصادی، 5 درصد به میزان درصد قبلی افزوده خواهد شد و از  ابتدای سال آینده نیز تا سقف مورد نظر افزایش خواهد یافت.

مهندس سقایی در ادامه افزودند: این افزایش برای همه کارکنانی که با شرکت قرارداد دارند اعمال خواهد شد و در خصوص نیروهای پیمانکاری نیز این مبلغ به صورت ماهانه  به حساب ها یشان شارژ خواهد شد و تلاش شد تا این مبلغ به حق و حقوق قانونی آنها تبدیل شود و خوشبختانه امروز این مهم محقق شده است.

** تبدیل وضعیت نیروهای روزمزد و پیمانکاری به قرارداد شرکتی

مدیرعامل پتروشیمی فارابی اذعان داشتند: یکی از نگرانی های ما، نوع قرارداد کارکنان می باشد. به گونه ای که در حال حاظر با 4 نوع قرارداد مواجه هستیم؛ در این راستا از ماه های اخیر نیروهای روزمزد را حذف کردیم و نیروهای روزمزد به نیروهای شرکتی و پیمانکاری تبدیل وضعیت شدند.

ایشان ادامه دادند: با عنایت خداوند متعال؛ دیگر اقدام مهمی که صورت گرفت، مجوز تبدیل وضعیت 22 نفر از 63 نفر پرسنل پیمانکاری به قرارداد شرکتی بود.

مهندس سقایی تاکید داشتند: دیگر پرسنل پیمانکاری نیز به زودی  بر اساس امتیاز و شاخص هایی که در نظر گرفته شده است تبدیل وضعیت خواهند شد.

** واحد تولید، خط مقدم مجموعه فارابی است

عضو هیات مدیره پتروشیمی فارابی در ادامه با تقدیر از واحد تولید و خط مقدم نامیدن این واحد بیان داشتند: بسیار دردآور بود زمانی که می شنیدیم کارکنان و زحمت کشان خط مقدم مجموعه فارابی به فکر انتقال به دیگر واحدها بودند. از این رو؛ دست کلیه کارکنان و زحمت کشان این واحد را به گرمی می فشاریم و تاکید می کنیم باید تلاش شود تا همه جذابیت ها به خط مقدم ما برسد.

مدیرعامل پتروشیمی فارابی افزودند: علیرغم همه مشکلات موجود تامین نقدینگی، بر اساس جداول مشخص به زودی مبلغ قابل توجهی در اختیار مدیریت واحدها  قرار خواهد گرفت و اولویت نیز با واحد های تولید و مهندسی خواهد بود.

ایشان در ادامه اظهار داشتند: جلسه آینده ما با حضور همه نمایندگان و سرپرستان برگزار خواهد شد و انتظار داریم که رهبری، هماهنگی و انسجام موجود حفظ شود تا بتوانیم وضعیت را به آنچه کارکنان زحمتکش پتروشیمی فارابی شایسته آن هستند برسانیم و باید در راستای افزایش روحیه کارکنان همه تلاش کنیم.

** ثبت رکوردی تاریخی توسط کارکنان پتروشیمی فارابی

مهندس سقایی در بین جمع کثیری از کاکنان مجتمع با اشاره به ثبت رکورد تاریخی پتروشیمی فارابی در تولید PAF افزودند: امروز پتروشیمی فارابی نقش تعیین کننده ای در بازارهای داخلی و خارجی دارد و این فارابی است که قیمت PA و DOP در بازار را تعیین می کند.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی فارابی؛ در هفته گذشته رکورد تولید محصول PA توسط پتروشیمی فارابی شکسته شد و این پتروشیمی برای نخستین بار در طول 4 دهه گذشته به دست متخصصین و نیروهای باتجربه خود موفق به تولید روزانه 77 تن از این محصول مهم شد.

** واگذاری پتروشیمی فارابی به پتروشیمی امیرکبیر تنها با رعایت حقوق کارکنان

مهندس سقایی با اشاره به بحث واگذاری پتروشیمی فارابی به مجموعه امیرکبیر بیان داشتند: هدف، هدف خوبی است و این واگذاری مصوب هم شده است و ما نیز نظر خود را اعلام داشته ایم؛ زمانی با واگذاری فارابی موافقت می کنیم که بهمراه تجهیزات و املاک و اراضی همه نیروهای مجموعه فارابی هم حفظ شوند و اگر بنا باشد حقی ناحق شود می ایستیم، فریاد می زنیم و دفاع خواهیم کرد.

** دست آورد فارابی از  نمایشگاه عرب پلاست در کشور امارات

مهندس سقایی در جمع کارکنان فارابی اذعان داشتند: برای نخستین بار پتروشیمی فارابی در یک نمایشگاه خارجی حضور یافت که جا دارد از واحد بازرگانی بخاظر تلاش هایشان تلاش کنیم .

وی افزود: غرفه این شرکت با استقبال بی‌نظیری مواجهه گردید به‌طوری‌که فارابی پذیرای بیش از ۵۰ خریدار از کشورهای هند، پاکستان، آذربایجان، افغانستان، ترکیه، کره، مصر، یونان، امارات و ... بوده که به‌صورت مستقیم با مدیرعامل و مدیر بازرگانی این شرکت مذاکره نموده‌اند و درپایان با سیاست های ترسیم شده توانستیم بیش از یک میلیارد ریال سودآوری از این حضور داشته باشیم.

** تسویه بدهی مربوط به سنوات گذشته تا قبل از پایان سال/ انتقالی به پالایشگاه خلیج فارس بندر عباس اجباری نیست

عضو هیات مدیره و مدیرعامل پتروشیمی فارابی اظهار داشتند: در ابتدای حضورمان در پتروشیمی فارابی متوجه بدهی 90 میلیارد ریالی این شرکت به پتروشیمی بوعلی شدیم که تا کنون موفق به پرداخت بیش از 70 میلیارد ریال از این بدهی شدیم و تا قبل از پایان سال 95، بدهی 90 میلیارد ریالی را به صورت کامل تسویه خواهیم کرد.

مهندس سقایی که در بین کارکنان مجتمع پتروشیمی فارابی سخن می گفت اضافه کرد: مجموعه ای با نام ستاره خلیج فارس در حال راه اندازی است که یکی از شرکت های کلان نفتی محسوب می شود و مجموعه تاپیکو یکی از سهامداران و سرمایه گذاران این پالایشگاه بوده، اکنون این پالایشگاه نیاز به حدود 900 نفر نیروی متخصص دارد که از شرکت های مجموعه تاپیکو هر شخصی نیاز به انتقالی داشته باشد می تواند درخواست انتقالی دهد و هیچ اجباری برای رفتن کارکنان وجود ندارد.

** استخدام ها تنها مختص بومی ها/ فرزندان کارکنان در اولویت

مدیرعامل پتروشیمی فارابی در پایان تاکید داشتند: استخدام های جدید تنها باید از بین بومی های منطقه باشد و حتی اجازه نخواهیم داد یک نفر نیروی غیربومی جذب شود و قطعا در این بین فرزندان کارکنان فارابی در اولویت خواهند بود و اگر نیاز به نیروی کار حتی برای یک روز هم باشد، پیمانکاران موظفند از بین فرزندان کارکنان و جوانان بومی نیروی کار خود را تامین کنند.

 

 


١٦:٥٤ - چهارشنبه ٢٩ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٩٤٨